NERDE HAREKET ORDA BEREKET

Yaşar Elma

NERDE HAREKET ORDA BEREKET

Yaklaşan yerel seçimler öncesi Gaziantep de hareketlilik geldi.

Yaklaşan yerel seçimler öncesi Gaziantep de siyaset hareketsiz, tatsız, tuzsuz geçiyordu. Ne hikmetse yerel seçimlerde aday, adayı olan kişilerin ismi gündeme gelmesiyle beraber hareketlilik yaşanıyordu. CHP Büyükşehir’e aday göstermiyor. Daha önce CHP ismi Celal Doğan ile anılırken bir algı ve ses getirmişti. Ama CHP aday göstermeyince hem partilinin, hem de Gaziantep halkının ve CHP gönül verenlerin tepkisini çekti.

CHP Büyükşehirde İyi Partiyi destekleme kararı aldı. Ama birçok partili ve CHP gönül bağı olanlar oy vermeyecek gibi görünüyor. Bu durumda İyi Parti Ejder Demir’i aday gösterdi Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ablamız rakipsiz seçime giriyor gibi görünüyordu. Şahin CHP aday göstermemesiyle beraber Fatma abla rahat bir nefes aldı. Gaziantep de seçim sönük geçecek gibi görünüyordu son dakika Celal Doğan’ın sahneye çıkması Gaziantep de siyasi dengelerin değişeceğini gösterdi.

Doğan adaylığını açıkladı DSP aday oldu. Şimdi Gaziantep de seçim hareketli geçeceğe benziyor ama Fatma abla yine önde görünüyor. Doğan gelmesiyle beraber İyi Partiye oy vermeyecek olan CHP DSP oy verebilir. CHP kızgın olanlar Fatma ablaya oy verecekti şimdi verecekler mi bilmiyorum ama Doğan’a verecek gibi görünüyorlar.

Evet, Gaziantep de şimdi seçim arifesi başladı. Mevcut iktidar ve belediye Ak Parti Fatma Şahin ile İyi Parti İttifak partisi Ejder Demir ile DSP ise Celal Doğan’ı göstererek seçime hareketlilik getirdi Gaziantep de.

Doğan geldi şimdi sessizlik hareketliliğe dönüştü haydi hayırlısı bakım nerde hareket orda bereket . Doğan geldi hareketlilik geldi.

Kısacası: Gaziantep artık seçim arifesine hareketli girecek sönük bir seçim yaşamayacaktır diyorum.

4.02.2019 (Yaşar Elma)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

OKULLARDA KAYIT PARASI ALINIYOR ÖĞRETMENLER KARA BORSAYA ÇIKTI

KINIYORUM

KARPUZ 2 TL SOĞAN 8 TL

SİYASET KIZIŞIYOR

CHP REYTİNGLER ÜST TAVANDA

AK PARTİ İŞİ BİTİRDİ

DOĞAN SES GETİRDİ

DAHA YAŞI 15, KALBİ KOCAMAN

MERİÇ DOĞRU İSİM

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin