OKUL SERVİSLERİ VE EYLÜL

Ali Dat

OKUL SERVİSLERİ VE EYLÜL

Daha önceki kanunda, hiçbir aracın okul bahçesine           

giremeyeceği söyleniyordu.

Hepimiz çok sevinmiştik. Şimdi ise neredeyse okul içinde servisten adım atatcak yer yok. Ne işi var bu araçların. Birkaç Eylül kızımız gibi daha Eylülleri mi kaybedelim. Kim araçlara okula girsin diye imza atıyor? Valilik mi, Kaymakamlık mı, Milli Eğitim mi?

 Benim sene 1996’dan beri arabam var. bir gün olsun daha okula arabamı götürmedim. Okul bahçeşine araba park etmeye ne hakkım var. okul bahçesi öğrencilerin bahçesidir. Onların spor alanıdır. Arabamı götürsem de okul dışına park ederim. Kısaca servisler çıktı eğitim-öğretim bitti. Bayraktar Lisesinde öğrencilere soruyorum. Nereden geldin? Cinderesinden, Düztepeden vs. oralarda okul yok mu? Hani en iyi okul evin yanındaki okuldu. Hadi servisle geldiler servisin okul içinde ne işi var.

Siz yetkililere sesleniyorum. Şehitkamil Empati İlkokulunda 25 tane servis okul içinde. Müdür Bey o kadar dikkatli ve servis işine o kadar önem veriyor ki öğrenciler çıkmadan kontak açmayın. Aman dikkat edin, yine yardımcıları ve öğretmenler de dikkatli. Ama gelin görün ki servisçiler ne müdürü ne de öğretmenleri dinliyor. Hem de korna çalarak dışarı çıkmak istiyorlar. 

Müdür Bey uyardığı halde, Bayrak törenleri yapıldığında bazı servis şoförleri törene katılmıyor. Sırf bu servis tehlikesi yüzünden bazı veliler Cuma günleri çocuklarını tehlike olur diye törenden önce alıp götürüyorlar bu yaşta çocuğa vatan, bayrak sevgisini aşılamayacaksın da ne zaman yapacaksın.

Ayrıca arabayla gelen veliler okul kapısı önünde izdiham yaratıyorlar. Müdür Beyin dediği gibi çocuklar 15-20 metre yürüse ne olur. Lütfen bize yardımcı olun diye söylüyor. İşte Empati İlkokulunun hali bu. Lütfen büyüklerimiz Vali Bey vs. çözüm bulsun.

Bence çözüm. Bizim liselerde sene sonunda karne dağıttığımız gibi. Okul bahçesine sadece servis şoförleri gelir orada öğrancileri bekler. Öğrenciler bindiği taşıtın şoförünü bilir. Onun yanında toplanır ve topluca okul dışındaki servise binerler. Hatta duvar kenarına da okul aracının plakası ve şoförün adı yazılarak bu iş daha da belirgin hale getirilir. Burada sorumlu servis şoförüdür. Çünkü çocuk şoförün sorumluluğundadır. Parayı kazanan şoför. Sıkıntıyı çeken Müdür, Öğretmen ve velidir.

İnşallah bu yazım Eylüllerin yok olmasına engel olur.

  

             

 

12.11.2019 (Ali Dat)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

CORONA

GAZİANTEP F.K VE BENDEN SÖYLEMESİ

AY ELLİ YAŞINDA

LARA, KURŞUNLU VE DİĞERLERİ

         GÖBEKLİTEPE

ALLEBENİN SUYU

KUCUR

ANTALYAYI GEZME VAKTİ

KÖY ÖĞRETMENİ

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin