OKULLARDA KAYIT PARASI ALINIYOR ÖĞRETMENLER KARA BORSAYA ÇIKTI

Yaşar Elma

OKULLARDA KAYIT PARASI ALINIYOR ÖĞRETMENLER KARA BORSAYA ÇIKTI

Bazı devlet okullarında kayıt parası alınıyor öğretmenler kara borsaya çıkmış durumda.
Gaziantep de devlet okullarında kayıt parası alınmayacak diyerek İl Milli Eğitim Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürleri tüm okullara bildirmişlerdir. Hatta ve hatta Milli Eğitim Bakanı tarafından ise tüm Türkiye de ki İl Milli Eğiştim Müdürlüklerine gönderilmiştir ve talimatta vermiştir okullarda kayıt parası alınmayacaktır diyerek
Şimdi ise2019- 2020 eğitim, öğretim yılı başlayacak. Yeni eğitim, öğretim yılı başlamadan bazı devlet okullarında kayıt parası ve öğretmen parası alınıyor. Alınan paralar dile kolay ama uçuk rakamlar havalarda uçuyor. Bu alınan paralarla ilgili ne makbuz, ne belge veriliyor. Okul müdürü kayıttı yapıyor, öğretmen belirleniyor ve ödeyeceği miktarı söylüyor.
Bu bazı devlet okullarında kayıt parası 3 Bin 5 Bin, 8Bin, 8,5 Bin hatta 18 Bin bile kayıt parası alınmaktadır. Özel okul gibi rakamlar alınıyor. 
Bu konuyla ilgili olarak il ve İlçe Müdürleri okul müdürlerine bildirimlerde bulunmuştur ama bazı devlet okulu müdürleri dinlemiyor talimatları bildiklerini okuyorlar.
Bu yapılan kayıtlar çocuklarımızın okuması için yapılıyor ama bir atasözü aklıma geldi ne hikmetse PARAYI VEREN DÜDÜĞÜ ÇALIYOR sözü. Atalarımız her zaman doğru söz söyler şimdi ise bu sözün tam sırası idi. Parası olan işini dön deriyor, parası olmayan ise ne hali varsa görsün misali. Biz aman çocuklarımız okusun diye çaba gösteriyoruz ama bazı okul müdürleri okumayı bırakın para hırsı büyümüştür gözlerinde. Bu para hırsı öyle büyümüş’ kü kayıt parası alıyorlar lakin ne kadar aldığına dair bir evrak, makbuz dahi vermiyorlar. 
Eğer kayıt parası vermeyen veli olursa okullarda müdür hemen okul aile birliği masasına gönderiyor ve zorluklar peş, peşe başlıyor artık. Veli çocuğunun okuması için canla başla uğraşıyor ama Deveye hendek atlatıyorlar ve veli ben bu kadar olduğunu bilsem okumazdım dercesine söylemde bulunuyor. 
Daha bununla kalsalar yeter kayıt yeri olmayan veliler başka okullara göndermek için müdürler ev bile kiraya veriyorlar bunu da bir sonraki yazımda yazacağım.
Kısacası: Okullarda Kayıt Parası Alınıyor Öğretmenler Açık Artırım usulü ile Borsa’ya Bildiriliyor. Parası olan düdüğü çalar olmayan ise ne hali varsa görsün diyorlar…

8.07.2019 (Yaşar Elma)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

AH ESKİ ZAMANLAR

GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ

KINIYORUM

KARPUZ 2 TL SOĞAN 8 TL

SİYASET KIZIŞIYOR

CHP REYTİNGLER ÜST TAVANDA

NERDE HAREKET ORDA BEREKET

AK PARTİ İŞİ BİTİRDİ

DOĞAN SES GETİRDİ

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin