SİYASET KIZIŞIYOR

Yaşar Elma

SİYASET KIZIŞIYOR

Yerel seçimler yaklaşırken siyaset kızışıyor.
Yerel seçimler yaklaşırken her geçen gün siyaset kızışıyor. 31 Mart günü yapılacak olan yerel seçimlerde artık adaylar hareketli dakikalar yaşamaya başladı. Gaziantep de seçim sönük geçecek derken bu söylediğim söylem adaylar açıklandıktan sonra hareketli olacağını gösterdi.
Özellikle hareketlilik Büyükşehir belediyesi için yaşanacaktır. CHP aday göstermemesi İyi Parti ile itifak yapacak olmasından dolayı birçok CHP ya sandığa gitmeyecek ya da DSP oy verecek gibi görünüyor. Ama İttifakın adayı Ejder Demir ise her gittiği yerde halkın gönlüne girmiş birisi. Karşılayan kalabalıklar Demiri bağırlarına basmış görünüyorlar.
Demir ben başkan olursa halkın kapısı olacak ben memleketime sahip çıkmaya geldim. Bu memleket yaşanacak bir memleket değil, sanki kendi memleketimizde bizler turist veya misafiriz. Ama şunu bilmiyorlar ben bu memleketin evladıyım ne çalmaya, ne çırpmaya geliyorum öz Antepli olduğum için Antep’ime sahip çıkmaya geliyorum. Bu memleket bizim ve bu memleketimize sahip çıkmamız lazım dedi. Ayrıca gece yarısı bile ev ziyareti yapıp korumasız bir şekilde gelip insanların evini şenlendiriyor
Diğer yandan DSP adaylığını açıklayan Celal Doğan ise çalışmalar için kolları sıvadı. Doğan ise memleketine sahip çık sloganı ile seçim hazırlıklarına başladı. Doğan’a birçok partili ve halk destek veriyor.
Fatma Şahin ise halkın içerisinde daha önceki rahat tavırları artık yok gibi son bir haftadır. Bu yarışı başata Şahin kazandı demiştik ama Doğanın aday olmasından sonra bazı dengeler değişti. Seçim kolay olmayacağını göstermiş oldu.
Büyükşehirde kimse ben kazandım demesin en hareketli ve çekişmeli seçim Büyükşehir belediyesi için geçecektir.
En rahat seçim ilçelerde yaşanılacak bana göre en rahat olan kişi Mehmet Tahmazoğlu, Araban en rahat seçim olacak yerler. Diğer ilçeler için böyle rahat konuşamam.
31 Mart yerel seçimlere yaklaşırken hareketlilik Büyükşehir belediyesinde yaşanılacaktır diyorum.
Kısacası: Gaziantep de 31 Mart seçimlerinde siyaset kızışıyor bu kızışma Büyükşehir için gösteriyor şimdilik.

4.03.2019 (Yaşar Elma)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

AH ESKİ ZAMANLAR

GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ

OKULLARDA KAYIT PARASI ALINIYOR ÖĞRETMENLER KARA BORSAYA ÇIKTI

KINIYORUM

KARPUZ 2 TL SOĞAN 8 TL

CHP REYTİNGLER ÜST TAVANDA

NERDE HAREKET ORDA BEREKET

AK PARTİ İŞİ BİTİRDİ

DOĞAN SES GETİRDİ

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin