SİZLERE KATİLSİNİZ DEMEYE DİLİM VARMIYOR

Mehmet Kızılaslan

SİZLERE KATİLSİNİZ DEMEYE DİLİM VARMIYOR

Aydın istikametinden Nazilliye girerken, Uğur dondurmanın hemen yanında bulunan, kavşağın bir ucu, bir şahısla problemden dolayı kapalı. Mezarlık yönünden gelip sanayiye doğru devam edecek bu yolun açılması halinde; Nazilli girişinden Bozdoğan a, sanayiye, organize sanayiye, Muğla ya gidecek olan taşıtların tamamı bu kavşaktan dönecekleri için, bundan sonraki üç kavşak bu taşıtların sıkışıklığından kurtulacaktır.

Öğrendiğim kadarı ile Nazilli belediyesi ile imzaladığı protokolün uygulanmaması nedeni ile kavşağın ağzında evi bulunan şahıs mağdur. Trafikte seyreden ve bahsettiğim istikamete gidenler mağdur. Bir ayın içinde yedi trafik kazası sonucu beş kişi öldü, ölenlerin birisi hamile. Bunların aileleri mağdur. Yetkililer siz rahat mısınız Allah aşkına?

Bazen sizleri anlamakta zorlanıyorum yetkililer. Sizler göreve gelmeden önce vaatlerinizi sıralarken biz beşikten mezara kadar sizlerin hizmetindeyiz diyorsunuz. İnsanların ölümünü hızlandırdığınız için mutlu musunuz?

 

Çocuklarına yiyecek bulamadığı halde, tenceresinde taş kaynatarak çocuklarını oyalarken, diğer yandan da Halife hazreti Ömer e beddualar yağdıran kadını bilirsiniz. İşte mağdurların, sizlere de öylesine beddua ettiklerini biliyor musunuz yetkililer?

Bana söyler misiniz ödemesini geciktirdiğiniz para ne kadardır?

Yine söyler misiniz bu para kaç insanımızın hayatına eş değerdir?

Eğer bu bedel ödenseydi ve o kavşak açılsaydı trafik rahatlasaydı orada beş vatandaşımız ölmeseydi daha iyi olmaz mıydı efendiler?

 

Sizlere katilsiniz demeye dilim varmıyor efendiler.

Şehrimizin girişinde bahsettiğim bölümde o kadar kolay ki yolu genişletmek. Sağlı sollu evlerin bahçelerini yola dahil etmeniz halinde, iki şerit daha kazancımız olacak, Trafik çok daha rahatlayacak.

Allah aşkına o bulunduğunuz yerde bu işler yapmak çok mu zor?

  Koltuklarınızı çivili Hint yatağına benzetiyorum ben, siz orada nasıl rahat oturuyor ve gece nasıl rahat uyuyorsunuz ki?

Çevrenizdeki şakşakçı yağdanlıklardan uzaklaşıp biraz olup bitenlere gözünüzü açınız. Millet Nazilliden geçerken hayatından beziyor. İnsanlarımız canlarını kaybediyor. Yol kenarındaki çiçeklikler esnafımızın ve yolcuların cehennemi olmuş. Sizlerde geleceğinizi ve cennetinizi kaybediyorsunuz, haberiniz yok.

Uyuyun ya da, başka akçeli işlerle oyalanın bakalım efendiler. Bu dünyanın öbür yanı da var. Sizleri de Yüce Yaratana havale etmekten yorulmaya başladım haberiniz ola.

27.11.2020 (Mehmet Kızılaslan)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

AİLELER DE BİTİYOR

EY MUHALEFET

UYKULARIM KAÇIYOR

KİM BU MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI

VAATLER VE SEÇİMLER

UYKULARIM KAÇIYOR

ARAPLAR DOST MU?

BOŞA AKIP GİDEN İYİ SU KAYNAKLARI

ABD DE DURUM

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin