SPOR ŞEHRİNE İLÇELER DE DESTEK VERMELİ

Enes Özdemir

SPOR ŞEHRİNE İLÇELER DE DESTEK VERMELİ

Sayın Valimiz Davut Gül’ün girişimleri ve Büyükşehir Belediyesi, Şahinbey Belediyesi ile Şehitkamil Belediyesi’nin de destekleriyle şehirde spor anlamında bir hareketlenme var.
Ancak spor tesisi konusunda yetersiz olduğumuzu belirtmek gerek. Büyükşehir Başkanımız Fatma Şahin’in başlattığı “Her mahalleye bir yüzme havuz ve spor salonu” projesi bildiğimiz kadarıyla yapımına başlandı. Birçok mahallede temeller atıldı.
Fakat “spor kenti” olabilmesi için kent merkezindeki spor yatırımları ve tesislerinin yanı sıra ilçelerde de spor etkinlikleri hareket kazanmalıdır. En azından her ilçe de bir spor takımı ve bunun antrenmanlarını ve maçlarını yapacağı saha ile salonlar olmalı diye düşünüyorum. Nizip ve İslahiye’nin amatör ligde birer futbol takımları var. Bu yeterli değil. Bu iki büyük ilçemizin takımları en azından profesyonel bir ligde olması gerekiyor. Diğer ilçelerimiz, Araban, Yavuzeli, Karkamış, Oğuzeli ve Nurdağı’nın da futbol ya da diğer branşlarda birer takım oluşturup spor kenti Gaziantep’e destek verebilirler. Belki bu ilçelerimizde amatör futbol takımları vardır, ama bunlar yeterli değil. Özellikle köylerden gelen genç öğrencilerin yeteneklerini ortaya çıkarmak için kurulacak bir atletizm takımında önemli sporcuların çıkacağını düşünüyorum.
Spor Kenti olabilmek adına kentin her köşesinden spora destek olunması gerekiyor. Bu bağlamda valimiz Davut Gül’ün her okulun bünyesinde bir kulüp kurdurması doğru bir fikir. Genç bir nesil ve kendini ifade etmek isteyen her öğrenci bu kulüplerde spor yeteneğini ortaya çıkarabilir. Okul kulüplerinin sürekli desteklenmesi ve her branşta yarışmalar yapılarak gençlerin kendilerini göstermesine fırsat verilmelidir.

10.07.2019 (Enes Özdemir)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

3 YIL SONRA YİNE BEŞİKTAŞ

Gazişehir ligehazır mı?

BÜKREŞ’E KARŞI ALINAN SONUÇ ÇOK DA KÖTÜ DEĞİL

TRANSFERDE DURUM NEDİR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin