UYANIN ARTIK!

Tuğba Gevrek

UYANIN ARTIK!

Geçmiş bir seneyi geride bırakıp yeni bir yıla giriyoruz.

Haliyle büyük hazırlıklar yapılıyor.
Birçok is yerleri,eğlence merkezleri, alış veriş merkezleri süslendi bu anlamlı özel gece için.
Her yerde süslü çam ağaçları, büyük hediye paketleri,her köşe başında piyango bileti satışları ve bütün bunların etrafında büyük bir insan yoğunluğu var ne garip!
Evet anlamlı bir gece, dünyadaki bütün hıristiyanların bayramı olan, aynı zamanda müslümanlar için hiç bir anlam ifade etmemesi gereken geceden bahsediyorum.
"İsa Peygamberin doğumunun kutlamamizin ne sakıncası var?" diyorlar
Öncelikle bu gecenin faliyetlerine bakalım
-sınırsız içki tüketiliyor,şans oyunları,kumarlar oynanıyor.! ( Şeytan içki ve kumar yoluyla ancak aranıza düşmanlık ve kin sokmak; sizi, Allah´ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Maide süresi-91)

-Süslenmek için çam ağaçları kesiliyor.! (“Kıyâmet kopuyor olsa ve birinizin elinde bir fide bulunsa, kıyâmet kopmadan onu dikebilirse bunu hemen yapsın!” (Hadis-i Şerif))
-Dünyada hala aç uyuyan müslümanlar varken ısrafla dolu sofralar kuruluyor.! (Yiyin için fakat israf etmeyin, çünkü Allah müsrifleri sevmez. Araf suresi 31)
-yılbaşı eğlencesi özel menu sınırsız alkol şu kadar şeklinde paket hazırlayan işletmelere paralar dökülüyor.! (açlıktan ölen müslüman çocuklar var!!!)
Sırf bu gece için yapılan eğlence nedeniyle Sabahlara kadar alkol alıp sarhoş olup bir gecede hayatını mahveden binlerce gençlerimiz var...!
Gel gelelim ki bütün bunların içerisinde İsa Peygamberin getirdiği, kavminden yapmasını istediği  doğumunun anıldığı hiç bir içerik yok.
Peki biz müslümanlar bütün bunların nasıl oluyor da farkına varamıyoruz? basit bir olay gibi görüyoruz? Oysa Kainatın Yaratılma sebebi olan Allah Resulü bize bir hadisinde; "Kim bir topluluğa benzerse onlar gibidir." demiyor mu?
Müslüman ülkemizde hıristiyanların bayramını kendi bayramı gibi giydirip susleyip kutlarken yüreğimiz sızlamalı, tek umudu Türkiye olan ve kendi dini bayramları kana bulanan müslüman kardeşlerimiz varken bayramını kutladığımız topluluklar tarafından acımasızca  katledilen yok edilen insanları düşünmek bizim yükümlülüğümüz.
Yeni bir yıl için iyi dileklerde bulunmak yakınlarımızı tebrik etmek elbette bu anlattıklarımın dışında bir davranıştır.
Geceyi bir yana bırakalım biz müslümanlar için önem arz eden tarihe gelelim 1 Ocak!
Ne kadar bilgi sahibiyiz bu konuda noel kadar olmasını temenni ediyorum.
1 Ocak 630 Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) komutanlığında Mekke den hicret etmeye mecbur bırakılan Müslümanların 8 yıl sonra 10000 kişilik ordu ile tekrar Mekkeye gelişi ve kan dökmeden kazanılan bir Fetih Zaferinin tarihidir bu tarih.
Ve bu zafer bizlere muazzam mesajlar verir bunlardan birisi şu an da yaşanan zulüm altındaki müslümanların elbet zafere ulaşacağını zulümün bakı olmadığını, yardımcının Allah (C.C) oldugunu, müslümanların kazanacağını hatırlatır.
Noel Bayramını Unutup, Mekke nin Fethini hatırlayalım.
Bayramını kendimize eğlence gibi uyarlayıp keyif aldığımız akibetinin getirisinden malesef tereddüt etmediğimiz bu geceden daha az zarar daha fazla kazanç sağlanmasını temenni ediyorum
Yeni yılın Eşsiz Ülkemize ve Müslümanlara hayırlar getirmesi duası ile..

2.01.2018 (Tuğba Gevrek)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

ÖZGÜVENLİ BİREYLER YETİŞTİRİN 

İDAM İDAM İDAM

DUYGU AVCILARI

EBEVEYN OLARAK HAKLI MISINIZ?

BÜYÜKLERİN DÜNYASINDA ACIMAK YOK

EGOLAR VE GÖZYAŞI

ÖNCE ÇOCUĞUM ÖLSÜN

CAHİLİYE DÖNEMİ

GÜLÜMSEMEK KANSER OLURSA!

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin