YAPMA BE BAŞKAN!

Metin Aybey

YAPMA BE BAŞKAN!

   TBMM Başkanı sayın Mustafa ŞENTOP’un  Milletvekili maaşlarıyla ilgili yaptığı açıklama hayli ilginç olduğu kadar da düşündürücü ve üzücü.

  Sayın ŞENTOP Milletvekili maaşlarının az olduğundan yakındı ve de bazı vekillerin toplu taşıma araçlarıyla meclise gelip gittiğini söyledi.Yani bazı milletvekillerinin araçları yokmuş.

    Değerli Milletvekillerinin araçlarının olup olmadığını bilemem ama, aracı olmayanların ya ehliyetleri yok, ya da direksiyon hakimiyetini kaybetmiştir.

    Zira 3 ayda 79 bin TL maaş alan bir şahsiyetin araç almakta pek zorlanmayacağı da aşikar.

    Geçelim bunu:

    3 ayda 79 bin TL aylık alan bir şahsın, nasıl olup da geçinemediğini düşünmek bile hayallerimizi zorlar. Zira ülkemizde 2 bin 20 TL ile ev geçindirenlerin çokluğu, 2 bin TL' den daha az maaş alan emeklilerimizin varlığı unutulmamalıdır.

 

   Sanırım, sayın ŞENTOP’ un bu açıklamasına, çok sayıda Milletvekili de sessiz de olsa tepki duymuştur. Zira günümüz de işsiz sayısının hızla arttığı, asgari ücretin açlık sınırından bile az olduğu, emeklilerin süründüğü bir dönemde, 22 bin 200 TL aylık ve bazı yan gelirleri olanların geçinememesi açıklamasının ne derece kabul edilebilir ben anlayamadım doğrusu…

5.08.2019 (Metin Aybey)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

ŞİMDİ NE OLACAK?

ŞİMDİ DE İDLİPLİYE

PROF MUŞ (!)

BAŞKANLARDAN BEKLENEN

Donalım mı yanalım mı?

GAZİANTEP VE İSTİHDAM

   CEZA VE EĞİTİM

İDLİP BİLMECESİ

YENİ YIL ENDİŞESİ

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin