AYRIMIZ GAYRIMIZ YOK

AYRIMIZ GAYRIMIZ YOK

AMATÖR KULÜPLERE ŞAHİNBEY DESTEĞİ

Şahinbey Belediyesi tarafından Gaziantep genelinde faaliyet gösteren toplam 25 amatör spor kulüplerine destek vermek amacıyla spor malzemesi dağıtıldı. Dağıtım töreninde gençlerin spora yönelmesinin önemine değinen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “ Ayrımız gayrımız yok, bütün spor kulüplerimize destek veriyoruz. Gaziantep’te spor yatırımlarını da artırmaya devam ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Şahinbey Belediyesi, kentte bulunan toplam 25 amatör spor kulübüne malzeme desteğinde bulundu. Spor malzemelerinin dağıtım töreninde konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kentte bulunan kulüplerin tamamına destek vermeye çalıştıklarını vurguladı. Akkent Spor Köyü’nde gerçekleşen törende sporun önemine değinen Tahmazoğlu, “Spor gerçekten çok önemli, hayatımızın bir parçası olması gereken önemli bir unsur. Sağlıklı bir yaşam için, dinç kalmak ve genç kalmak için spor şart. Günümüzün yarım saatini, bir saatini spora ayıralım ki sağlıklı bir yaşam sürelim. Sadece bir branşta değil her branşta herkesin yeteneğine göre mutlaka spor yapması gerekiyor. Gaziantep’te spor yatırımlarını artırmaya devam ediyoruz. İçinde bulunduğumuz spor köyümüz 86 bin 500 metrekare alana sahip, içerisinde kapalı spor salonu, yüzme havuzu, atletizm sahası, Ampute Futbol Sahamız, yürüyüş alanlarımız, okçuluk alanımız, bisiklet yolları, halı sahamız bulunuyor. Her yaştan insan, her türlü sporu burada yapabilirler” dedi.

25 TAKIMA MALZEME DESTEĞİ

 Gençlerin ücretsiz spor yapabilecekleri 192 tane halı sahalarının bulunduğuna dikkat çeken Tahmazoğlu, “Yeşilvadi Parkımız içerisinde 9,5 kilometre yürüyüş yolu ve bisiklet yolumuz var. Tüm parklarımıza yürüyüş alanları, spor alanları yapıyoruz. 10 bin vatandaşımız spor salonlarımızdan faydalanıyor. Tüm okul öğrencilerine çeşitli hediyeler veriyoruz. Her yıl 10 bin öğrenciye bisiklet vereceğiz. Amacımız başarıyı ödüllendirmektir.  Ampute Takımımız başarıdan başarıya koşuyor, inşallah bu yılda başarılara imza atacak. Hayalimde olan yapamadığımız Amatör Spor sahalarımız vardı. Bununla ilgili bakanlığımıza yer verdik, yeni bir yer gösterdik eğer uygun görülürse Amatör Spor Tesisleri yapılacak. Spor yatırımlarımız ve malzeme desteklerimiz devam edecek. Amatör Spor Kulüplerine eşofman, forma, çanta, futbol topu vermiştik. Bugün de 25 takımımıza bin 350 tane forma, şort, krampon, tozluk, tekmelik, 375 tane futbol topu veriyoruz. Tüm ilçelerden gelen takımlarımıza destek oluyoruz” ifadelerine yer verdi.

AMPUTE TAKIMIMIZA ÇOK ÖNEM VERİYORUZ

Şahinbey Belediye Başkanvekili ve Şahinbey Ampute Futbol Takımı Başkanı Cuma Güzel, “Gaziantep’te sporun daha ileriye gitmesi için sporu tabana yaymak için çalışıyoruz. ‘Spor için ne yapabiliriz,  insanları nasıl spor yapmaya yönlendirebiliriz?’ noktasında çalışıyoruz. İnsanlar genelde spor dalı seçerken futbolu tercih ediyorlar. Bizde bununla ilgili olarak Sporun Tabana Yaygınlaşması Projesi kapsamında gençlerimize spor malzemeleri dağıttık ve malzeme dağıtımlarına da devam ediyor. Ampute Takımımıza çok önem veriyoruz, geçtiğimiz hafta Türkiye Kupasını aldık. Kupamızı başkanımıza sunacağız. Ampute Takımımız Lig Şampiyonu oldu, Türkiye Şampiyonluğunu kazandık. Hedefimiz Avrupa’da tekrar şampiyon olmak istiyoruz” dedi. (NEVRE SARAÇ)

25.10.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin