‘ÇÖKERİZ’ TEZİ DOĞRU DEĞİL

‘ÇÖKERİZ’ TEZİ DOĞRU DEĞİL

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı  Mehmet Özhaseki’nin Gaziantep’in sanayisini Suriyelilerin ayakta tuttuğuna ilişkin açıklamaları ülke genelinde gündem oldu. AK Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar, Gazianteplilerin çalışkanlığının yabana atılmaması gerektiğini belirterek, “Elbette insanlığımızdan utanacağımız işler yapmayalım ama ‘çökeriz’ tezi de doğru değil” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı  Mehmet Özhaseki, Suriyeli ve Afgan sığınmacılara ilişkin geçtiğimiz günlerde, “Şimdi bazı şehirlerde sanayiyi onlar ayakta tutuyorlar. Gaziantep sanayisine gidin yüz binlerce insan en ağır ve en zor işlerde çalışıyorlar. Gaziantep’te sanayiciler işçi bulamıyorlar, bu adamlar çalışıyor” açıklamalarında bulunmuştu. Türkiye’nin ihracat sıralamasında 5.ili konumundaki Gaziantep sanayisine yönelik Özhaseki’nin sözleri ülke genelinde gündeme oturdu. Birçok kesim Özhaseki’ye tepki gösterirken AK Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar, rakamlarla aydınlattı.

AKL-I SELİME, MAKULİYETE İHTİYAÇ VAR

AK Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar, kent sanayisinde çalışan ve işletme sahibi Suriyeli sayılarını açıklayarak, “Gaziantep Organize ’de 1.140 fabrika var, 230 bin kişi çalışıyor. 12 küçük işletme sahibi Suriyeli, 3 bin civarında Suriyeli çalışıyor. 8 milyar doları aşan ihracatıyla Gaziantep 5.sırada. Elbette insanlığımızdan utanacağımız işler yapmayalım ama ‘çökeriz’ tezi de doğru değil. Mazlumların yanında durmak; insani, vicdani ve ahlaki sorumluluktur. Bu meşru zemini kaybedip ‘çökeriz, biteriz’ gibi sunarsak, hem bu ülkeye hem AK Parti’nin 19 yıllık birikimine haksızlık etmiş oluruz. Akl-ı selime, makuliyete ihtiyaç var” ifadelerine yer verdi. (NEVRE DUMAN)

29.07.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin