ESKİ REKTÖR GÜR DEKAN İSTİFASINA GÖNDERME YAPTI

ESKİ REKTÖR GÜR DEKAN İSTİFASINA GÖNDERME YAPTI

Gür: “Dekanlarımızın bu şekilde istifa etmek zorunda bırakılması manidardır”

Gaziantep Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Şehmus Demir görevinden istifa ettiğini açıklaması üzerine GAÜN eski Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Şehmus Demir’in istifa etmek zorunda bırakıldığını iddia etti.

Gaziantep Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Şehmus Demir, sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı istifa yazısında, “Gaziantep Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde yürüttüğüm dekanlık görevinden gördüğüm lüzum üzerine istifa etmiş bulunmaktayım. Akademik ve idari kadrodaki mesai arkadaşlarımızın büyük özverisi, çabası ve desteği ile Fakültemiz kurumsallaşmayı, kaliteyi ön planda tutarak birçok alanda ilklere imza attı ve Türkiye genelinde temayüz etti. Türkçe, Arapça ve İngilizce olmak üzere üç dilde ayrı ayrı basımı yapılan uluslararası, hakemli ve konulu “İlahiyat Akademi” dergimiz, bu yönüyle Türkiye’de ilk ve tek oldu. Fakültemiz öğrenci tercih sıralamasında her geçen yıl sürekli yukarıya doğru çıkarak 2021 yılı itibariyle İlahiyat Fakülteleri arasında 8. sıraya oturdu. Mezunlarımızın öğretmenliğe yerleştirildiği KPSS sınavında 2020 yılı itibariyle fakülte sıralamamız bir puan türünde 6., diğer puan türünde ise 8. oldu. Görev yaptığım süre içerisinde ortak akıl, hakkaniyet ve adalet şiarımız oldu. Fakültemizin başarısının bundan sonra da artarak devam etmesi temennisiyle” açıklamalarında bulundu. Fakat GAÜN eski rektörü Ali Gür ise Dekan Demir’in istifa etmek zorunda bırakıldığını iddia etti.

“İstifa etmek zorunda bırakılması manidardır”

GAÜN İlahiyat Fakültesi Dekanı Şehmus Demir’in istifa ettiğini açıklamasının ardından GAÜN eski Rektörü Ali Gür önemli bir iddiada bulundu. Sosyal medya hesabı üzerinden Demir’in istifasına dair açıklamalarda bulunan Gür, “Rektör Yardımcısı ve Dekan olarak uzun süre birlikte çalıştığım değerli Hocamızın sürekli Fakültesinin ve üniversitenin gelişimi için büyük gayretler sarf ettiğine bizzat şahidim. İşini iyi yapan, dürüst Dekanlarımızın bu şekilde istifa etmek zorunda bırakılması manidardır.” şeklinde konuştu.

Gelen haberler arasında dekan Demir’in önümüzdeki ay görev süresi dolduğu için istifa ettiği iddia edildi.

Bunun üzerine GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın’dan henüz bir açıklama yapılmadı.

(MERVAN SAK)

 

20.09.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin