TAHMAZOĞLU YİNE YAPTI YAPACAĞINI!

TAHMAZOĞLU YİNE YAPTI YAPACAĞINI!

ÜLKE GENELİNDE EN BÜYÜK NAKDİ DESTEĞİ ŞAHİNBEY SUNUYOR…

AYAKKABI DÜKKANLARINA HAREKET GELECEK

Korona virüs salgını sürecinde esnaf ve vatandaşlara desteği ile övgülerin odak noktası olan Şahinbey Belediyesi nakdi destek de sunduğu ayakkabıcı esnafının müşterisi oluyor. Şahinbey Belediyesi, ilçedeki ayakkabıcı esnafından 100’er çift ayakkabı satın alarak esnafın duran işlerini hareketlendirecek.

Şahinbey Belediyesi korona virüs salgınının başladığı günden bu yana vatandaşlara ve esnaflara sunduğu desteklerle Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere tüm ülkenin takdirini toplamıştı. Şahinbey Belediyesi, esnafa 2 yıldır sunduğu nakdi desteğe ek olarak artık esnafın müşterisi de oluyor. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ilçedeki her bir ayakkabıcı esnafından 100’er çift ayakkabı satın alınacağını müjdeledi. Her dükkandan tahmini yapılacak olan 6 Bin TL’lik alışveriş ile esnafın dükkanının hareketlenmesi amaçlanıyor.

MÜJDEMİZİ VERDİK

 

Yardımlar için belediye bütçesinden 300 milyon TL’lik kaynağı vatandaşa sunan Şahinbey Belediyesi, ayakkabı dükkanlarının müşteri olmaya başladı. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Ayakkabıcı esnafımıza pandemi döneminde 1.500'er TL nakdi destekte bulunduk. Şimdi ise, her bir ayakkabıcı esnafımızdan 100'er çift ayakkabı satın alacağız. Ayakkabıcılar Odası Başkanı Mehmet Emin İnce ile görüştük müjdemizi verdik” ifadelerine yer verdi.


EKİPLER SAHAYA İNDİ

 

Gaziantep Ayakkabıcılar Odası Başkanı Mehmet Emin İnce ile bir araya gelen Başkan Tahmazoğlu, esnaflara sundukları desteklere ilişkin, “Pandemi sürecinde sıkıntı yaşayan esnaflarımıza Şahinbey belediyesi olarak destek olmaya devam ediyoruz. Geçen yıl başlattığımız nakit destek kampanyasının yanı sıra her ayakkabıcı esnafımızdan 100’er çift ayakkabı satın almak suretiyle ikinci bir destekte daha bulunuyoruz. Ekiplerimiz şu anda ilçe genelinde perakende özellikle spor ayakkabısı satan esnaflarımızı dolaşıyor. Bu zor günlerde onlara destek oluyoruz. Amacımız bu zor süreci esnafımızla, vatandaşımızla, hep birlikte rahat bir şekilde aşmaktır” dedi.

 

DİĞER BELEDİYELERE ÖRNEK OLMALI

Gaziantep Ayakkabıcılar Odası Başkanı Mehmet Emin İnce, “Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na, Gaziantep’te ayakkabı üreticileri, perakendecileri ve eskicilerine yapmış olduğu desteklerden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Başkanımız bu zor zamanda ilk desteğimizi ayakkabı tamiri ile uğraşan eskici esnafımıza 1500 TL nakdi destekle yapmıştı. Bu destek bayram sevinci olmuştu. İlçedeki yaklaşık 225 mağazadan işyerinin durumu ve sattığı ürünlere göre 100-150 çift ayakkabı alımı gerçekleştirilecek. 5 Bin TL ile 7 Bin TL arasında bir alım söz konusu. Perakende ayakkabı satan ve işyeri Şahinbey’de olan, oda ve vergi kaydı bulunan esnaftan bugün itibariyle asgari 100’er çift olmak üzere ayakkabı alımlarının başladı. Bu ülke genelinde en büyük nakdi alım. Bu bizim için, ülkemiz için çok önemli bir hizmet. Diğer belediyelere de Türkiye’ye de örnek teşkil etmesini istiyorum” dedi.

Gaziantep Ayakkabıcılar Odası ve Şahinbey Belediyesi bünyesinden kurulan 5 kişilik Alım Komisyonu, ilçede bulunan ayakkabıcı esnafından alım yapmaya başladı. (NEVRE DUMAN)

28.05.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin