Teşekkür;

Mehmet Ergün
Mehmet Ergün

Evet Teşekkür ederim kime ve neden olduğunu anlatayım hemen,geçmişte memleketimde ne kadar huzurlu bir hayat sürdüğümü bana hatırlatan güruha ,bu memleketin yitmis değerlerini hatırlatan şahıslara, bu memleket için savaş veren kanını canını feda edenleri hatırlatanlara ve daha bunun gibi nice si!!!!!!
Değerlerimizi hoyratça harcamışız, oysa biz ne kadar uyumlu bir toplum idik gelenek goreneklerimiz ayrı gözüksede ne kadarda bir idi.
Ne oldu böyle ayrıştik ,bencillik gözümüzü kör etti.
Toplumlar kendilerinden olanların ahlaksizliklarini görmezden geliyor ,taraf oluşuyor sanki takım tutar gibi insanlar saf tutup cephe alıyor birbirine traji komik.
Yinede şu sıralar yapılan bazı hareketler bizleri daha çok özümüze dondurmeyi başardı buda bir gerçek insanımız mecburda olsa kenetlenme ihtiyacı hissediyor sebebi istemsiz oluşan olaylar bir korkuya sebep oldu ,bu kötü birsey değil, belki anlatımım biraz sıkıcı olabilir sebebi basit bir yeri yaparken bir yerleri kırıp dökmek istemiyorum, kutuplaşmaya katkı sağlamak niyetim yok.
Şu sıralar insanımızın kafası yeterince karışık gerek ekonomi gerek politik sıkıcı bir dönemden geçiyoruz konu çok hassas o yüzden daha sonra açmak üzere bu konuyu erteliyorum.
Gaziantep ilimizde bundan çok evvel ermeni vatandaşların başlattığı nı düşündüğümüz esnafın kaynaşması istişare için bir araya gelinen kısa süreli tatil içeren Türkiye de tek olan esnaf sahremiz hayırlı olsun.
Tüm yöneticilere örnek olmasını diliyorum.
Birlik beraberliğin pekismesi icin ihtiyaç olan toplumsal hareketler bunlar.

- Gaziantep Doğuş Gazetesi, Mehmet Ergün tarafından kaleme alındı
https://gaziantepdogus.com/makale/11399308/mehmet-ergun/tesekkur